Ve 3.B na ZŠ Žitomířská 885 proběhl den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie" pod vedením výživové poradkyně Michaely Nehasilové.
Děti na začátku dostaly zástěry, čepice a vařečky a díky tomu se vžily do rolí kuchařů a kuchařek.
Do skupin obdržely recepty a ihned věděly, co mají dělat. Našly si potřebné suroviny na velkém stole, chopily se velmi zručně nářadí a pustily se do toho. Pečlivě četly recepty a krásně spolupracovaly. Vyráběly si svačiny z celozrnného pečiva a vlastnoručně namíchaných pomazánek několika druhů a barev. Malé kousky připravily na ochutnávání pro kamarády a velkou svačinu přichystaly jako „modelku“ pro focení. Jedna svačina byl také těstovinový salát. S úklidem si poradily také celkem dobře, i když paní učitelka se také hodně zapojovala. A mohlo se jít ochutnávat a hodovat. To byla také jedna z těch veselých částí. Tuňáková pomazánka málem ani nestihla focení, červená pomazánka z řepy byla vynikající a zelená z avokáda se také těšila velkým pochvalám. Čočkovka překvapila svou vynikající chutí téměř každého. A těstovinový salát, nádherně nachystaný a nazdobený v miskách, čekal jen malou chvilku,než ho děti s chutí snědly. Se všemi dobrotami se velmi ochotně podělily i s paní učitelkou a kuchařkami. Byla s nimi velká radost pracovat.
V této základní škole jsem se cítila opravdu dobře!

Na závěr děti dostaly certifikáty a magnetky, ze kterých měly velikou radost.
Jsou prostě stvořeny, aby tvořily a učily se něco nového. Celou dobu bylo vidět, jak je to baví. A jak byly zručné! Nádhera pozorovat. Zasíláme alespoň pár fotek, abyste také "ochutnali" tu atmosféru.

Vzkaz pro rodiče:
- ušetřete čas i peníze, ošetřete zdraví vaší rodiny
- dejte dětem recepty, které vám posíláme v příloze
- nechte je tvořit, strouhat, míchat, zdobit a nakonec zabalit s sebou do školy.
Co si samy vyrobí, to si taky s radostí sní. A možná zbude dobrá svačina i pro vás.
Michaela Nehasilová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.