Soutěž o nejlepší školní oběd

Kompletní bezmasé menu s polévkou, nesladký hlavní pokrm a dezert. Takové bylo zadání letošní celostátní soutěže O nejlepší školní oběd 2016. V prvním kole odborníci vybrali deset týmů, které měly ve finále letos trochu těžší zadání - sestavit soutěžní menu podle nutričního doporučení. Jídla hrající všemi barvami vypadala a chutnala jako pokrmy z luxusní restaurace. Musela být uvařena zdravě a hlavně podle moderních trendů. Mimo jiné se jídlo muselo vejít do finančního limitu 34 Kč a splňovat výživové hodnoty pro 11-14 ti leté dítě.

Do finále soutěže se dostala také naše školní jídelna. Soutěžní tým, který reprezentoval základní školu Žitomířská, tvořily: Romana Opršalová, Zdenka Sklenářová a Iva Fléglová. Finále proběhlo 25.8. v Brně. Umístily jsme se na 4. místě.

Vařily jsme mrkvovou polévku s pohankovými knedlíčky a zázvorem, jako hlavní jídlo plněné žampiónové hlavičky, šťouchané brambory s dýní, k tomu jarní zeleninka a dezert- ovocno-zeleninový salát s ořechy a jogurtem.

Ze soutěže jsme měly velmi dobrý pocit. I přes ztížené pracovní podmínky k vaření byla dobrá atmosféra mezi všemi týmy a pořadateli.

Již teď mohu prozradit, že v listopadu chceme uspořádat večeři ve školní jídelně pro rodiče a ostatní strávníky a uvařit soutěžní menu.


                                                                        Romana Opršalová, vedoucí školní jídelny

ŠJ1

šj2

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.