Cesta na sever

První květnový týden jsme se vypravili na sever Evropy. Každý den nás čekal jiný stát. Proto i výzdoba byla trochu složitější, neb jsme každý den měnili vlajky.  Zkusili jsme přiblížit dětem pár drobných informací o každém státě formou informačních stojánků na každém stole. Ke konci týdne mohly děti vyplnit soutěžní otázky pro I. a II. stupeň a získat tak sladkou odměnu.

Naši deváťáci si připravili pro malé děti tematické zpestření, lovení lososů a hod ledovou koulí na kru. Vše potřebné si k tomu vyrobili sami a moc se jim to povedlo. Počasí nám ten den moc nepřálo, a tak děti lovily ryby v šatně a házení na kru bylo v dešti. Dětem to ale nijak nevadilo.

V pondělí nás čekalo Dánsko, v úterý jsme se ocitli v Norsku. Byl to velmi zajímavý den, jak pro nás, tak pro děti. Opět nás navštívili šéfkuchaři z Bidvestu. Celý den s námi připravovali skvělé norské menu. Podával se losos v listovém těstě s mascarpone a špenátem a lehký zeleninový salát nebo norský masový salát s čerstvou bagetkou a severská čočková polévka. Děti byly nadšené, když dostaly oběd od kuchaře s velkou kuchařskou čepicí. Jako překvapení dostávaly za skoro snědený oběd zmrzlinu, kterou nám věnovali kuchaři jako dárek pro děti, které oběd sní.

Ve středu už jsme zase zůstali sami, ale také jsme se s tím poprali. Čekalo nás Finsko a ve čtvrtek jsme se podívali do Švédska. Ochutnali jsme tradiční švédské masové kuličky a jablečný koláč z Bullerbynu. Jídla byla chutná a zajímavá.

Snad se povedlo i to, že se děti něco málo dozvěděly o severu Evropy.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.