Christmas Story opět v ZŠ Žitomířská


Stejně jako v loňském prosinci i letos proběhlo v tělocvičně Chanos vánoční představení v angličtině nazvané Christmas Story. Ovšem byla by nuda opakovat vše stejně, proto představení doznalo jistých úprav.

Tentokrát jsme představení nenazkoušeli s jednou třídou, ale připravili ho ti žáci z 5. tříd, kteří měli chuť hrát před ostatními dětmi a které angličtina baví. A do scénáře bylo přidáno více akce a vtipných situací. Třešničkou na dortu potom bylo sestavení Chanos bandu z žáků hrajících na nějaký hudební nástroj. Celkem jich bylo osm a nástrojů pět - kytara, piáno, flétna, bubny a trubka. Chanos band pod vedením paní učitelky Kláry Mikulové nazkoušel dvě anglické vánoční písně: Jingle Bells a We Wish You a Merry Christmas. Tyto písně se naučili v hodinách anglického jazyka i žáci z ostatních tříd 1. stupně, aby si je při představení mohli zazpívat společně s účinkujícími.

  1. prosince se uskutečnila 2 představení, v 10 hodin zhlédli Christmas Story  žáci z Nové budovy a potom v 11 hodin žáci z budovy Chanos. Na představení se přišli podívat i žáci 6.C, kteří toho představení hrály v loňském roce. Většina z nich si svoje repliky stále pamatovala.

Všichni účinkující (bylo jich celkem 38 - 30 herců a 8 hudebníků) zvládli svoje role skvěle a sklidili na konci zasloužený aplaus. Chtěly bychom jim touto cestou poděkovat za jejich svědomitou přípravu a bravurní realizaci vánočního představení. A náš velký dík patří také paní učitelce Mikulové za nazkoušení hudebního doprovodu.

Hana Čejková a Leona Kaslová

galerie

IMG_8658.JPEG

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.