Výlet do Drážďan

V pátek 4. května se někteří žáci 7.,8. a 9. ročníků vydali na celodenní výlet do Drážďan.

V 7.00 hod. jsme vyjížděli a kolem 10.00 už jsme se nacházeli v Německu. Pošli jsme se po Brühľsche Terrasse a Zwingeru, prohlédli si Frauenkirche, udělali společné foto a zamířili na náměstí s proslulými drážďanskými trhy. Tam bylo chvíli volno, a tak jsme samozřejmě museli ochutnat německé KFC.

Pár z nás docela překvapilo, jak snadno se dá domluvit anglicky i německy. Stačí umět “Danke schön, Hallo, Tschűβ”, jestli chcete velké nebo střední hranolky a jste za vodou.

Po obědě jsme vyrazili do muzea hygieny. Tam jsme si prohlédli plánek budovy muzea, vývoj miminka, jak se mění tělo s přibývajícími léty, šablony se „správným‘‘ tvarem obličeje, video o vychládání těla po smrti, umělé silikony, korzety, zdeformovaná chodidla nemocných i zdravých lidí a spoustu obrázků o lidském těle. Vyzkoušeli jsme si chodit jako osmdesátiletí, psát, špatně slyšet, vidět, udržovat rovnováhu, tancovat, ovlivnit naši mysl atd. Poté celá skupina zamířila tam, kam se už nejméně od rána těšila – do PRIMARKU. Po dvouhodinovém rozchodu jsme zamířili k našemu autobusu a celí šťastní zamířili domů.

Děkujeme paní uč. Urbanové za organizaci výletu a paní uč. Součkové, Zittové a Pojmanové, že to s námi vydržely, i když to bylo maličko náročné, (uhlídat skoro 50 lidí) a cestovní kanceláři VÝUKA JINAK.

Snad mi dá každý za pravdu, když napíšu, že by se tyto výlety měly pořádat častěji.

  Pavlína Splavcová, 9. B, ZŠ Žitomířská

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.