Zápis do 1. ročníků na ZŠ Český Brod, Žitomířská 885, okres Kolín

Průběh zápisu bude asi i v letošním roce ovlivněn epidemií viru Covid 19. MŠMT sice ještě nevydalo žádné prohlášení, ale vše spěje ke stejnému průběhu jako v loňském roce. Zápis bude nejspíš bez přítomnosti žáků. Rodiče budou posílat dokumenty elektronickou cestou nebo je přinesou osobně do školy. Mohou využít tyto možnosti:

  1. datová schránka (elektronický podpis být nemusí) ID: yf3qwkd, 
  2. elektronicky se zaručeným el. podpisem na email: zapis@zszitomirska.info, 
  3. poštou na adresu: ZŠ Žitomířská 885, 28201 Český Brod, obálku označte ZÁPIS 
  4. osobně na hlavní budovu školy

Pro osobní návštěvu bude opět připraven rezervační systém. 

A kolik tříd budeme vlastně otevírat? To ještě bohužel není jisté. Zájem je veliký, ale naše škola není nafukovací. V tuto chvíli je kapacita školy - 660 žáků - zcela naplněna. Znamená to, že počet odcházejících žáků = počet přijatých žáků do 1. ročníků. Odcházet by mělo 64 žáků a my bychom tak otevírali 3 třídy pro prvňáčky. Ve chvíli, kdy se podaří zřizovateli zajistit financování přístavby naší školy a dočasné navýšení kapacity školy na hygienické stanici v Kolíně, budeme moci otevřít 4 třídy pro 90 - 100 žáků. 

Pokud nastane varianta bez přítomnosti žáků, zápis bude probíhat od 6. 4. do 16. 4. 2021. Případné změny a podrobnější informace k zápisu budou zveřejněné ZDE.

Mgr. Jiří Slavík

ředitel školy

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting