Jarmark řemesel aneb další etapa našeho života

Dne 8.11. se naše třída IX.A vydala na „Jarmark řemesel“, který se konal na střední škole v Praze - v Libni. Jednalo se o burzu škol, ale v jiném pojetí. Když jsme dorazili do školy, dostali jsme od pana zástupce kartičku, na kterou jsme sbírali body.

Jistě se ptáte, jak to vlastně vypadalo?

Jarmark vypadal následovně: Chodili jsme po různých stanovištích, kde jsme museli splnit úkol, za to jsme získávali body. Měli jsme například zašroubovat šroub do správné díry, poznat chemické nástroje a následně udělat pokus, rozeznat koření,apod...

Hodně zábavy si kluci užili u kovářů. Tam si mohli vyrobit klíčenku.

Ale, aby holky nebyly ochuzené, ty se mohly nechat např. hezky učesat nebo nalíčit. No, slušelo nám to moc :-).

Ovšem nejvíce zábavy jsme si užili u hereckého maskování. Tam nám namalovali různé jizvy nebo modřiny. Měli jste potom vidět ty pohledy na ulici... Mysleli si, že nám někdo ublížil, že nás někdo pobil.

Když už se náš jarmark šířil ke konci, odevzdali jsme karty s nasbíranými body, které se poté sečetli a následně se vyhlásila trojice vítězů. Na prvním místě se usadil Tomáš, který vyhrál od truhlářů stoličku, na druhém místě Lukáš, který si odnesl domů dort a Vojta, který vyhrál knihu autobusové dopravy.

Bylo nám řečeno paní zástupkyní, že jsme byli nejlepší ze všech škol. Myslím si, že za celou třídu zhodnotím tuto akci pozitivně. I přes velké obavy, co to vlasně bude za akci, to dopadlo skvěle. Jak říká české přísloví ,,nesuď knihu podle obalu“.

Bára Kozová, IX.A ZŠ Žitomířská 885

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.