Kdy vlastně toto dobrodružství začalo?

V pondělí 13. března 2017 jsme se hodinu po poledni rozloučili s našimi blízkými a vyjeli směr Německo, Francie, Belgie s cílem Velká Británie.

Cesta byla „v pohodě“ plná našeho smíchu, bdělosti učitelského sboru a paní průvodkyně. Z Francie jsme pluli  přes kanál La Manche trajektem, z kterého byl krásný výhled na osvětlené pobřeží.  Uvnitř trajektu byla spousta zajímavých míst, která stála za vidění.

Vstupem na anglickou pevninu jsme se vrátili v čase o jednu hodinu.

Po ranním úterním příjezdu do Oxfordu jsme náš autobus vyměnili za krásný stylový červený dvoupatrový anglický autobus, kterým jsme se přiblížili k Lloyds Bank a pokračovali v cestě  ke studentským kolejím s cílem navštívit místa, kde se natáčel Harry Potter. Téhož dne jsme ještě navštívili muzeum a kostel Carfax Tower. Po tomto namáhavém dni si nás převzaly rodiny, u kterých jsme v následujících třech dnech bydleli. Rodiny na nás byly velice hodné a vstřícné.

Ve středu ráno jsme si připadali jako doma – ráno budíček a hurá do školy. Škola byla úžasná, výuka s rodilým mluvčím v anglickém prostředí je nezapomenutelným zážitkem. Po vyučování jsme navštívili hrad Warwick, který byl postaven roku 1068 Vilémem Dobyvatelem. Na hradě se všem velice líbilo a i počasí nám přálo. Mimo jiné u hradu bylo také bludiště, ve kterém jsme se skvěle bavili. Obyvateli hradního parku jsou pávi, kteří ochotně pózovali při focení a dokonce se nechali i pohladit.

Další den jsme opět šli do školy. Bohužel už naposledy.   Při rozdávání certifikátů jsme se škodolibě bavili tím, jak nám při čtení našich jmen učitelé komolili jména. Poté jsme jeli  na výlet ke Stonehenge. Všichni jsme si dělali krásné fotky, které jsme, jak jen to bylo možné, umístili na sociální sítě a chlubili se jimi. U Stonehenge bylo také muzeum, ve kterém byl zobrazen vznik Stonehenge. Odpoledne jsme ještě stihli procházku do krásného kostela Christ Church College. Po tomto namáhavém, ale krásném dni jsme byli vyhladovělí a unavení. Bohudíky, že paní průvodkyně již vyčerpala celodenní plán a mohli jsme se vrátit ke „svým“ rodinám.

Vždy, když jsme byli u nějaké památky, tak se nám průvodkyně, opatřena červeným deštníkem pro zajištění naší „bezpečnosti“, snažila předat nějaké informace o ní. 

Poslední den pro nás byl také, jako všechny předchozí, zajímavý a krásný. Navštívili jsme srdce Anglie a to Londýn. Byli jsme na světoznámé atrakci London Eye, viděli jsme Big Ben, který je součástí Westminsterského paláce, Westminster Abbey – katedrálu postavenou v převážně gotickém slohu, Downing Street – známou ulici v centru Londýna, Trafalgar Square – náměstí v centru Londýna, připomínající bitvu u Trafalgaru roku 1805, Buckingham Palace – oficiální sídlo britského panovníka a největší královskou pracovnu na světě, Tower of London - palác a pevnost Jejího Veličenstva, Tower Bridge – zvedací most nad řekou Temží, kolem kterého jsme projížděli na lodi.

Navštívili jsme také Hyde park, ve kterém jsme se krásně prošli. Když se již tento úchvatný den chýlil ke svému závěru, ještě jsme uviděli arénu fotbalového klubu Chelsea. Poté jsme opět nasedli, plni zážitků a nezapomenutelných vzpomínek, do našeho autobusu a vydali se na cestu domů. Připadalo nám, že výlet do Anglie uběhl velice rychle a byl velice krátký. Většina z nás by zde ještě nejraději zůstala, ale bohužel - jelo se domů. Cesta zpátky do našich domovů ubíhala rychle a v sobotu dvě hodiny po poledni jsme stáli před naší školou a vítali se se svými blízkými.

Anglie byla super, ale jak se říká, všech jednou končí a home sweet home. <3

 

Verunka Vomáčková, 8. A

Anglie

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.