Náš lyžařský výcvik

Tak začneme pěkně od začátku. Když jsme se shromáždili před školou, tak pan učitel říkal, že jsme ta nejpočetnější skupina, co zatím kdy z naší školy na lyžák jela. V autobuse byla zábava, jedli jsme sladkosti, fotili se a povídali. Cesta nám rychle utekla, dorazili jsme na Benecko do hotelu Krakonoš. První den byl hlavně organizační, rozdělili jsme se do pokojů a zabydleli se. Hned odpoledne jsme si prohlédli okolí. Večer se konala přednáška o dodržování bezpečnosti na sjezdovce. Nechybělo ani rozřazení do skupin na lyže. Bylo pět skupin a šestá skupina snowboardistů. 

Lyžovali jsme každý den dopoledne dvě hodiny a odpoledne tři hodiny. Některé skupiny chodily na střídačku na běžky. Na běžkách proběhlo několik hodně vtipných pádů. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Ve čtvrtek byl na běžkách dokonce celodenní výlet. Ujeli jsme asi 20 km. Občas už jsme jeli skoro po blátě. Bylo to veselé! :-) Někteří si mohli vybrat vycházku na rozhlednu Žalý.

Jeden večer jsme měli přednášku o historii lyžování, jeden jsme zhlédli film “Poslední závod”.

Dny utekly a nás čekal poslední den lyžáku.To něco znamená! Závody! Těšíme se! Sjezd i běžky ovládli ti nejlepší. Skvěle se dařilo i těm, kteří přijeli jako nelyžaři. Byla to paráda! :-) 

Je sobota. Přišel úklid a návrat domů! 

… to ale není vše! Bavilo nás osobní volno, hráli jsme hry, zpívali, pouštěli si videa. Sešli jsme se vždy na chodbě. Super bylo, že jsme se víc skamarádili i s ostatními třídami. Při společném pobytu jsme se učili spolupracovat, domluvit se, pomáhat si, osamostatnit se, zabavit a pobavit se. :-)

Děkujeme učitelům, že se nám věnovali a s námi si to užili. Lyžák byl super!!!

žáci sedmáci, ZŠ Žitomířská

video

fotogalerie

IMG_6181.jpg

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting