LVVZ 2017 - Náš lyžařský výcvik

DEN 1. - Tak začneme pěkně od začátku. Příjemně nás překvapilo, že nás do autobusu doprovodil náš třídní učitel Martin Pačes. Cesta autobusem byla pohodová a utekla vcelku rychle. Potěšilo nás velké množství sněhu a krásné počasí. Hned odpoledne jsme vyrazili na krásně upravený svah. Bohužel k němu vedla cesta dlouhá asi 500m a my ji museli absolvovat v lyžařských botách “přezkáčích”, ale zvykli jsme si. Při prvním lyžování jsme nešli na vlek, sjezdovku jsme si vyšlápli, ale i tak jsme si to užili.

DEN 2. - Po výborné snídani jsme opět vyrazili na sjezdovku, už rozděleni do tří družstev. Tentokrát jsme se už vezli na vleku a ušetřili naše “nožky”. Pak hurá na běžky! Většina z nás stála na běžkách poprvé, a to vám byla legrace, bylo to dost znát. Ti “lepší”, možná statečnější, vyrazili s panem učitelem na delší vyjížďku.

DEN 3. - Na sjezdovce jsme pilovali naši techniku oblouku. Odpoledne nás čekal další delší výlet na běžkách. I dnes to bylo veselé!

DEN 4. - Čekal nás “odpočinkový” den. Při poznávacím výletě po Rokytnici jsme se dověděli mnoho zajímavého, ale nejvíc nás zabavilo nakupování v místním Tescu, kde jsme doplnili zásoby sladkého. Cestou zpět jsme byli učiteli několikrát posláni špatnou cestou, tím jsme se vraceli velmi pobaveni.

DEN 5. - Dopoledne jsme na svahu pilovali sjezdové lyžování. Odpoledne jsme se věnovali našemu, již oblíbenému :-), “běžkování”. Někteří se pohybovali rychlostí světla, někteří byli stále velmi pomalí.

DEN 6. - Závody! Těšíme se! :-) Sjezd ovládl Lukáš Saňa, biatlon Hana Libichová, Denisa Pražská a Jan Čurgali. Sprint vyhrála Bára Kozová a mezi kluky dominoval Jan Zábranský. To byla paráda! :-)

DEN 7. - A přišel úklid a návrat domů!

… to ale není vše! Při společném pobytu jsme se také učili spolupracovat, domluvit se, pomáhat si, osamostatnit se, zabavit a pobavit se, a to i bez všech elektronických zařízení. :-)

Děkujeme učitelům, že se nám věnovali a s námi si to užili. Děkujeme paní kuchařce, že se starala o naše žaludky. Lyžák nás bavil.

žáci sedmáci, ZŠ Žitomířská

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting