Noc s Andersenem na ZŠ Žitomířská

Duben začal na naší škole výjimečnou akcí. Žáci 4. A a 4. B se připojili k mezinárodnímu projektu Noc s Andersenem. V den narození dánského pohádkáře se v mnoha knihovnách konají programy, které podporují zájem dětí o čtení. I knihovnice v naší městské knihovně připravily pro děti ukázky z knih, hravé úkoly, křížovky, hádanky a písničky. Připomněly nám tak tvorbu Jana Vodňanského a představily nám novou knihu vydanou při této příležitosti. I z dětí se na chvilku stali básníci a ilustrátoři.

Po programu v knihovně jsme pokračovali v aktivitách ve škole. Prohlédli jsme si knihy dalších jubilantů a zavzpomínali, jak začínalo naše čtenářství v první třídě. Na večer byla připravená i pohádka a nechyběla ani noční hra při svíčkách v okolí školy. Poté už jsme se nachystali do spacáků a přenocovali ve třídách. Ráno jsme se po společné snídani rozcházeli s úsměvem, protože akce se povedla.

Co napsaly děti o naší Noci s Andersenem?

Karla: “Noc byla super. Byli jsme v knihovně a nejvíc se mi líbila hra na básníky. K večeři byla pizza.”

Dominika: “Když jsme spali ve škole, bylo to úžasný. Taky jsme měli bojovou hru. Trochu jsem se bála, ale překonala jsem svůj strach.”

Karolínka: “V knihovně jsme skládali básničku ze slov, které jsme si vylosovali, a hráli spoustu jiných her.”

Terezka: “Paní učitelky nám připravily super večer, hrozně mě to bavilo. Nejvíc mě bavila bojovka. Myslela jsem, že se ztratím, ale neztratila jsem se.”

Za krásný program v knihovně mockrát děkujeme.

Třídy 4.A, 4.B a pí uč. Houšová a Čapounová

fotky

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.