Vážení občané,

v Česku ode dneška 27. 2. 2021 platí nový nouzový stav, plynule navazující na předchozí. Kvůli epidemii nemoci covid-19 ho včera vyhlásila vláda na dobu 30 dní do 28. března 2021. S tím souvisí nová přijatá krizová opatření platná od 1. 3. 2021:

 • Omezení pohybu:možný jen v rámci okresu, vycházky a sport pouze v obci, venčení psů v noci do 500 metrů od domova. Je nutné omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti. Nadále platí zákaz volného pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. (Výjimky: práce, nutné cesty k lékaři nebo kvůli péči o blízké). Mapka území naší obce.  Při využití výjimky bude nutné předložit kontrole jeden z formulářů (formuláře nemusí být vytištěné, lze je napsat i rukou):
  • vzor čestného prohlášení v pdf word 
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf word 
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdfword 
 • Školy:uzavření MŠ, dětských skupin a zbývajících tříd ZŠ. Nadále zůstávají zavřené ZUŠ, JŠ, SOŠ, VŠ, střediska volného času (Výjimka: školy při zdravotnických zařízeních pro děti zdravotníků nebo školy, které se starají o děti rodičů pracujících v záchranném integrovaném systému apod.)
 • Maloobchod:redukce výjimek o polovinu, uzavření například galanterií, papírnictví, prodejen dětské obuvi, prodejen zbraní a střeliva a podobně. Otevřeny budou například potraviny, drogerie, lékárny, prodejny pohonných hmot, prodejny krmiv pro zvířata, květinářství, výdejová okénka v restauracích nebo obchodech, kde bylo zboží zakoupeno distančně.   
 • Ochrana dýchacích cest:v zastavěném území venku je vždy povinná alespoň chirurgická rouška. Mimo zastavěné území při setkání dvou osob (na méně než dva metry) ve všech prostředcích hromadné dopravy i na nástupištích nebo v obchodech jsou povinné respirátory. Nelze je již nahradit dvěma rouškami. Místo respirátoru lze využít roušky, které splňují normy např. FFP2, KN 95. (Výjimka: dětem od dvou do 15 let stačí jen jedna zdravotnická obličejová maska/rouška.)
 • Karanténa a izolace:prodloužení z 10 na 14 dní

Přehled usnesení na webu města.

Informace rozčleněné podle témat najdete zde.

S pozdravem

Petra Ištvániková
Kancelář vedení města
PR manažerka
Město Český Brod
náměstí Husovo 70
282 01 Český Brod

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.