Po stopách Policie ČR

Dne 18.12. se naše třída IX.A vydala do Policejního muzea v Praze. Aby prohlídka byla ještě zajímavější, dostali jsme od paní průvodkyně pracovní listy, které jsme mohli vyplnit při hledání různých textů a exponátů.

V muzeu jsme mohli najít uniformy současné policie, ale i četnictva, maketu četnické stanice, vývoj policejních motocyklů a dokonce i místo vraždy. Dále jsme si mohli přečíst různé případy, ze kterých nám občas naskakovala husí kůže. Paní průvodkyně nám vyprávěla i některé případy, které jsme tam nenašli. Pomocí daktyloskopie si někteří z nás udělali otisk prstu.

Když naše prohlídka skončila, mohli jsme nahlédnout do zahrady (bohužel jen přes sklo), kde byly vystaveny policejní vozy a vrtulník. Hned vedle muzea stál kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého a kdo chtěl, mohl tam nahlédnout. Kostel byl velice krásný.

Poslední zastávkou naší exkurze bylo Václavské náměstí. Tam někteří ještě na poslední chvíli sháněli vánoční dárky, nebo se jen tak procházeli.  

Za celou třídu bych tuto exkurzi hodnotila velmi pozitivně, tedy až na ranní potíže s vlakovou dopravou a hodinovým zpožděním.

Bára Kozová IX.A, ZŠ Žitomířská

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.