Prevence na škole

Každý školní rok probíhají na škole preventivní programy. Koncepce práce vychází z preventivního programu školy. K prevenci využíváme vlastní zdroje nebo externí firmy, které mají s prevencí na školách velké zkušenosti. V minulém týdnu proběhly programy v 8. ročníku. Každá třída si vyzkoušela program od Stranger School.

Stranger School

Jedná se o unikátní projekt, který kombinuje osvědčené principy z různých metodik a nabízí žákům atraktivní a interaktivní zážitek. Program se inspiruje oblíbenou herní mechanikou světoznámé hry Dungeon and Dragons.

Hra se odehrává v imaginární škole, ve které se hráči setkávají s přímými účastníky děje a navazují komunikaci. Pomocí technik divadla Forum, improvizace, strukturovaného dramatu a socializačních her účastníci řeší jednotlivé úkoly.

Během programu účastníci zkoumají souvislosti fiktivního příběhu, který vychází z reálných situací. Účastníci se pokusí rozklíčovat příčiny problému, definovat důležité momenty a aktéry a rozpoznat příčiny, které k tomuto tragickému činu vedly. 

V rámci hry si účastníci mohou vyzkoušet, jak řešit problémové situace a jaké způsoby komunikace lze využít v situacích, které znají ze svého každodenního života. 

IMG_8286.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.