Projektový den na ZŠ Žitomířská

Ve středu 26.2. proběhl na hlavní budově ZŠ Žitomířská 885 pro žáky druhého stupně projektový den s názvem Láska a přátelství. 

Na projektu se dohodli všichni učitelé a každý připravil aktivitu na 2 hodiny. Žáci byli rozděleni na skupiny o 10 - 25 žácích. Podmínkou bylo, aby se v jedné skupině nesešli více než tři žáci z jedné třídy. Chtěli jsme tak podporovat i mezitřídní vztahy. Připraveno bylo celkem 14 aktivit, které se během dne 2 krát opakovaly. Aktivity byly známé 14 dní dopředu a žáci se mohli rozhodnout , kterou zvolí podle svých preferencí. 

A z jakých aktivit si mohli žáci vybírat? Krátký přehled:

Láska prochází žaludkem, Vztahy přes váj-fáj, Láska k uměleckým dílům, Vnímání krásy v dějinách, Největší milostné příběhy v literatuře a filmu, Kdo chce být básníkem, Láska pod lupou a u zrcadla …..

V aktivitách se prolínaly všechny předměty a věřím, že každý žák si z nabídky vybral to, co ho nejvíce baví. Reakce žáků po ukončení projektu byly velice pozitivní. Aktivity se žákům  líbily a učitelé si vyzkoušeli výuku zase trochu jinak. V projektových dnech chceme určitě pokračovat, v příštím měsíci proběhnou podobné projekty na budově Chanos a Nové škole v nemocnici. 

 

Mgr. Jiří Slavík

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.