Vánoční tvoření malých s velkými

 

Dne 17.12. si naše třída IX. C vyzkoušela, jaké je to být učitelem a připravila si vánoční tvořivou dílničku pro prvňáky z béčka. 

Přesunuli jsme se do budovy nové školy, kde jsou první třídy. Každý z nás, deváťáků, si vybral svého “maličkého” spolužáka. Ze začátku jsme byli někteří trochu rozpačití, nevěděli jsme, jak na to, co dělat, jak se vlastně vůbec chovat,... ale za chvilku jsme si společně povídali a pracovali. Nejdříve jsme  společně vyrobili vánoční svícny z přinesených skleniček. Nejdříve jsme skleničky potřeli lepidlem a posypali cukrem. Potom jsme je různě zdobili stužkami a vánočními ozdůbkami. V druhé části jsme skládali andělíčky z listů starých knih, také jsme je ozdobili. 

 

Bylo pro nás hodně zajímavé a vtipné sledovat ty vzájemné komunikace “malých a velkých.” Někteří malí se od nás nechtěli odtrhnout ani o přestávce a všude chodili s námi.

Na závěr našeho tvoření jsme si udělali společnou fotku, dokonce pohyblivou. Naši noví kamarádi si odnesli své výrobky domů, byli nadšení a nám se to líbilo. 

Myslíme si, že se tento předvánoční den vydařil a užili jsme si ho všichni. Hodně jsme se nasmáli. Někomu se nechtělo ani domů. 

Nesmíme zapomenout napsat, že celému dopoledni vládly třpytky a možná se budeme třpytit až do Vánoc.žáci ZŠ Český Brod, Žitomířská 885

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.