Výlet do vánoční Vídně

 

V úterý 10. prosince 2019 se někteří žáci 7.,8. a 9. ročníků vydali v brzkých ranních hodinách na celodenní výlet do vánoční Vídně. 

 

V 5.30 hod. jsme vyjížděli a kolem 11.00 už jsme se nacházeli v Rakousku. Všichni jsme byli nadšení hned ráno, když se objevil patrový autobus. Do patra bychom se vešli všichni, ale někteří si vybrali raději klid v přízemí. :-) Cestou jsme měli jednu zastávku. Kolony na obávané dálnici D1 se nám naštěstí vyhnuly. A to i na cestě zpět.

Nejdříve jsme zamířili do Schönbrunnu, krásného vídeňského zámku. Tady jsme měli zamluvenu prohlídku s audioprůvodcem, která trvala asi hodinu. Zámek je moc hezký, líbil se nám. Slyšeli jsme známá jména: Franz Josef, Marie Terezie, Sissi. Měli jsme možnost si prohlédnout vánoční trhy a zahrady u zámku.

Pár z nás docela překvapilo, jak snadno se dá domluvit anglicky i německy. Stačí umět “Danke schön, Hallo, Tschűβ”, někteří stánkaři na vás dokonce mluví česky nebo slovensky, takže jste tu za vodou. :-)

Ve 14.00 hodin jsme vyrazili naším autobusem do centra Vídně. Tam jsme si prohlédli některé historické památky, nejdříve z autobusu a potom jsme je obešli pěšky. Naši procházku jsme zastavili u Stephansdomu, dominanty Vídně. Tady jsme dostali rozchod. Museli jsme dodržet pravidlo skupinek. Někteří se procházeli po vánočním trhu, někteří nakupovali oblečení a různé dobroty. 

Okolo šesté hodiny jsme zamířili k našemu autobusu a celí šťastní zamířili domů. 

Děkujeme našim učitelkám za organizaci výletu a za to, že to s námi vydržely, i když to bylo maličko náročné, (uhlídat 50 lidí) a také děkujeme cestovní kanceláři VÝUKA JINAK.

Určitě můžeme napsat za nás všechny, že se nám výlet moc líbil a všichni jsme si ho užili.

 

  žáci ZŠ Žitomířská 885

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.