OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Výlet do ZOO 6.A ZŠ Žitomířská

Eva Matthey 6.A

Náš výlet začal srazem na nádraží okolo osmé hodiny. Když jsme byli všichni tam, vyrazili jsme vlakem směr Praha-Holešovice. Poté jsme jeli autobusem do pražské ZOO. Nejprve jsme šli za pracovníkem zoologické zahrady v Troji, který má na starosti obojživelníky a plazy. Staral se také o kajmanku supí, kterou jsme již asi 16 let sponzorovali.

Kajmanka už v Praze není, je v  zoo ve Francii. 

Pan Velenský nás zavedl do části vybudované speciálně pro velemloky. Všichni jsme byli překvapeni, jak obří tato zvířata mohou být. Prohlédli jsme si je a něco jsme se o nich dozvěděli. Poté jsme šli tam, kam návštěvníci zahrady běžně nechodí, a prohlédli jsme si, jak fungují akvária, např. filtrace, čištění atd. Také tam bylo akvárium se žábami, které pocházejí ze znečištěného jezera v Jižní Americe. V tom jezeře by zahynuly, a proto byly převezeny k nám i do jiných zoologických zahrad. Tyto žáby jsou ohrožené, a proto před kajmankou dostaly přednost. Navštívili jsme taky terárium se spoustou plazů a obojživelníků. Byli tam hadi, žáby, slepýši a ještěři. Dva hady jsme si mohli pohladit a jednoho slepýše jsme si mohli dokonce pochovat. Pak jsme ještě vyrazili do další části pražské zoo a také do restaurace.

A byl sraz u východu ze zoo. A zase jsme jeli nejdřív autobusem a pak vlakem. Výlet se nám moc líbil. Byl zajímavý a poučný.

Eva Matthey, 6.A ZŠ Žitomířská Český Brod

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.