Výlet do ZOO 6.A ZŠ Žitomířská

Eva Matthey 6.A

Náš výlet začal srazem na nádraží okolo osmé hodiny. Když jsme byli všichni tam, vyrazili jsme vlakem směr Praha-Holešovice. Poté jsme jeli autobusem do pražské ZOO. Nejprve jsme šli za pracovníkem zoologické zahrady v Troji, který má na starosti obojživelníky a plazy. Staral se také o kajmanku supí, kterou jsme již asi 16 let sponzorovali.

Kajmanka už v Praze není, je v  zoo ve Francii. 

Pan Velenský nás zavedl do části vybudované speciálně pro velemloky. Všichni jsme byli překvapeni, jak obří tato zvířata mohou být. Prohlédli jsme si je a něco jsme se o nich dozvěděli. Poté jsme šli tam, kam návštěvníci zahrady běžně nechodí, a prohlédli jsme si, jak fungují akvária, např. filtrace, čištění atd. Také tam bylo akvárium se žábami, které pocházejí ze znečištěného jezera v Jižní Americe. V tom jezeře by zahynuly, a proto byly převezeny k nám i do jiných zoologických zahrad. Tyto žáby jsou ohrožené, a proto před kajmankou dostaly přednost. Navštívili jsme taky terárium se spoustou plazů a obojživelníků. Byli tam hadi, žáby, slepýši a ještěři. Dva hady jsme si mohli pohladit a jednoho slepýše jsme si mohli dokonce pochovat. Pak jsme ještě vyrazili do další části pražské zoo a také do restaurace.

A byl sraz u východu ze zoo. A zase jsme jeli nejdřív autobusem a pak vlakem. Výlet se nám moc líbil. Byl zajímavý a poučný.

Eva Matthey, 6.A ZŠ Žitomířská Český Brod

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting