Výlov rybníka a projektový den s Lesy hlavního města Prahy

Dne 31. 3. 2016 se několik tříd naší základní školy společně vydalo do Prahy- Kyjí k Hořejšímu rybníku na potoce Rokytka, kde pro nás lektoři z Lesů hlavního města Prahy měli přichystán bohatý program, při kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě u vody, a rybáři nám ukázali živé obyvatele tichého světa pod vodní hladinou.  

Na několika stanovištích jsme si povídali o savcích, ptácích, rybách i hmyzu žijícím právě v této lokalitě. Žáci se tak seznámili se způsobem života těchto živočichů a mohli si sáhnout nejen na vycpaniny ptáků, ale i na skořápky vodních korýšů a měkkýšů a na kožešiny vodních savců.  Hlavně si ale mohli zblízka prohlédnout, pohladit i vzít do ruky živé ryby, které rybáři přinášeli právě vylovené z rybníka. Poprvé se tak některé děti potkaly s úhořem, sumcem, okounem nebo štikou.

I přes nepřízeň počasí po ránu se den v průběhu dopoledne vybral a domů jsme se vraceli za plného sluníčka a s dobrou náladou. Někteří sice trošku zapáchali rybinou, mnozí měli boty obalené blátem a oblečení mírně promoklé, ale co – to k rybařině patří ☺.

Celé akce se zúčastnili žáci druhých, třetích i čtvrtých ročníků pod vedením učitelek Houšové, Rajčincové, Cenigrové, Nápravníkové, Čapounové, Jeníčkové a Krajníkové.

Iva Čapounová.

fotky

fotky 2 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.