,,Vzdálený les za městem, aneb expedice Kácovec 2018“

V neděli 17.6. 2018 se naše třída 8.A vydala na třídní výlet do přírody. Přibližně okolo páté hodiny jsme měli sraz na nádraží v Českém Brodě. Potom, co jsme jídlo a vše potřebné naskládali do auta (to jediné se totiž vezlo autem), jsme nasedli do vlaku a mohlo se vyrazit. Čekaly nás cca dvouhodinová cesta a dvě přesedání.

Hned ve vlaku se probíralo, co budeme na našem ''dvoudeňáku'' dělat. Asi nejvíc jsme si chtěli zahrát ping pong a softball. Když jsme dorazili do Soběšína, měli jsme přichystanou večeři v místní restauraci. Pořádně “nacpaní” jsme vyrazili na místo určení. Nemyslete si, že to byla nějaká obyčejná cesta bez zpestření! Celkem třikrát jsme přecházeli brod, a to potmě! Zvládli jsme to na jedničku a bez baterky! :-)

Okolo jedenácté hodiny jsme dorazili na místo určení, ustlali si na terase, vyčistili si zuby a usnuli. Pod terasou tekl potok. Někoho to krásně uspávalo, někoho to dohánělo k šílenství.

Po ranním budíčku jsme posnídali a nastal čas pro různé aktivity. Samozřejmě všichni šli hrát ping pong. Po hodině volna jsme vyrazili na procházku. Když jsme se vraceli z procházky, šli jsme po strmější louce a skoro všichni ''váleli sudy''.

Celé odpoledne patřilo jen hrám. Mezitím jsme se stihli vykoupat v řece Sázavě. Klasikou jako vždy bylo, že se k večeři opékají buřty. Byly vynikající.

Po druhém ranním probuzení jsme si dali snídani, uklidili tábor, odešli na oběd a pak nás čekala cesta domů. Všichni jsme se vrátili v pořádku a odpočinutí. Výlet se nám líbil.


        Bára Kozová, ZŠ Žitomířská

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.