Zamávej na měsíc

 

Když se řekne školní výchovný koncert, nevzbuzuje to často v mnohých, kteří jej prožili, příliš nadšené emoce. Věřím, že v žácích 2. a 3. ročníků na Nové škole bude ještě dlouho rezonovat a rozechvívat v nich to lepší já.

Zkušený hudebník a jeden z mála evropských sitáristů Zdeněk Hladík přijel za našimi žáky již poněkolikáté s programem, který je obohatil nejen po stránce hudební, ale též emoční a sebepoznávací. Hudba jeho nástrojů, dovezených z různých koutů celého světa, totiž přirozeně rozvibrovává, jak sám mistr říká, každou buňku v našem těle. 

Žáci bez dechu poslouchali vyprávění příběhu, v němž hrály hlavní roli zvuky, nálady, pocity a další smyslové vjemy a on pomocí nesčetného množství etnických nástrojů žákům ukázal, jak toto všechno vyjádřit pomocí zvuků, tónů, melodií ...i tichem. 

Velkým benefitem jeho programu bylo naprosto přirozené zapojení žáků do příběhu, do jeho výstavby a dotváření. Každý, kdo měl zájem, se mohl stát na chvíli hráčem na fujaru, zadrnkat na kalimbu či zkusit rozezvučet didgeridoo. Zvonkohra učarovala dívkám, steel drum a další bicí nástroje přitáhly spíše náruživé a energické povahy a nad zvuky tibetské mísy se do svého nitra ponořily povahy klidnější a zádumčivé. 

Hodinový program utekl jako voda a na žácích bylo vidět, že takový výchovný koncert je vítaným zpestřením výuky i obohacením jejich života. Ideální stav :-)

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.