Milí rodiče,

dovolujeme si vás informovat o průběhu a výsledcích letošního zápisu prvňáčků do Základní školy Český Brod, Žitomířská 885, okres Kolín. S potěšením oznamujeme, že letošní ročník zápisu byl v historii naší školy rekordní, s celkovým počtem 158 přijatých žádostí. Tento zájem o vzdělávání u nás je pro nás velkým uznáním a motivací do další práce.

Z celkového počtu žádostí bylo 27 případů, kdy rodiče požádali o odklad školní docházky. 

Zbývající žádosti byly posouzeny podle stanovených kritérií. 53 žáků splnilo první kritérium, kterým je spádová oblast školy, což znamená, že tyto děti mají přednost v přijímání. 18 žáků splnilo druhé kritérium, tedy že mají sourozence již studujícího na naší škole. Na poslední kritérium, které ještě zbývá posoudit, připadá 60 žádostí.

V souladu s našimi kapacitami a závazky k poskytování kvalitního vzdělání jsme schopni přijmout 72 prvňáčků. Abychom zajistili spravedlivý a transparentní proces, po zápisu na ostatních místních základních školách se sejdou ředitelé všech těchto škol. Společně projdeme duplicitní přihlášky a podle potřeby upravíme pořadí žáků.

Výsledky zápisu budou oficiálně vyhlášeny na začátku května. Všem rodinám doporučujeme sledovat naše webové stránky pro další informace.

Děkujeme za vaše porozumění a spolupráci. Na všechny nové žáky se již nyní těšíme a věříme, že společně strávíme mnoho úspěšných a radostných let.

S úctou,

Mgr. Jiří Slavík a celý pedagogický tým

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.